• SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Trendy we wnętrzach 2021 - zainspiruj się do zmiany
Trendy we wnętrzach 2021 - zainspiruj się do zmiany

Czego możemy się spodziewać w trendach wnętrzarskich na 2021? Projektanci poszukują dla Nas nowych rozwiązań, świeżości oraz zmian. Na aranżację mieszkań i domowego zacisza największy wpływ mają jednak jego mieszkańcy, to potrzeby domowników wpłynęły znacząco na trendy na najbliższe miesiące. Ludzie chcą mieć wpływ na to co ich otacza oraz odetchnąć od życia codziennego. Zobacz jakie trendy wnętrzarskie będą obowiązywać na ten rok.

 

Barwy natury

Kolory wpływają na zmysły - ten fakt został znacznie wykorzystany w aranżacjach na 2021. Naturalne kolory, które można odnaleźć w przyrodzie, są oazą spokoju i bezpieczeństwa dla człowieka i podstawową bazą do której będą dokładane kolejne elementy dekoracyjne. Kolory ziemi, piasku, wody mają swoje przełożenie na barwy takie jak brązy, pomarańcze, odcienie niebieskiego, zielonego oraz turkusowego. Nie zapomniano również o pięknych akcentach przyrody takich jak kwiaty. Ich kolorystyka przynosi zachwyt i radość wśród często stonowanych i klasycznych wnętrz. W pastelowych odcieniach dodają lekkości, a używając ich intensywniejszych kolorów, ściany lub pomieszczenia nabierają charakteru. Kolory wnętrz 2021 to róże, czerwienie czy też odcienie fioletu. 

 

  

ZobaczPlakat na ścianę w ramie z Passe-partour - Paproć

 

Naturalne materiały

Ważnym elementem wystroju wnętrz są materiały i faktury z których wykonane są meble, dekoracje czy też bazowe elementy mieszkania jak podłoga. Inspiracje, które można znaleźć w nawiązaniu do natury to drewno, szkło, metal, kamień, bambus. Wszystkie te materiały najlepiej prezentować się będą bez zbędnych ingerencji w ich kolor czy fakturę. 

 

Drewno będzie odgrywać główną rolę w trendach wnętrzarskich 2021, nie tyczy się to tylko mebli, dekoracji ściennych, dodatków, ale i również wykładania powierzchni ściennych. 

 

Zobacz: Drewniana Mapa świata 3D - Kolor: Natural

 

ZobaczDrewniana Mapa świata 3D - Kolor: Dąb

 

Szkło znajdzie swoje zastosowanie w postaci wiszących lamp lub dekoracji. Chcąc jeszcze bardziej zaaranżować swoje mieszkanie zgodnie z naturą, warto pomyśleć o barwionym szkle w kolorach miedzi, brązu, zieleni czy niebieskiego. Takie połączenie dwóch elementów - koloru i materiału - doda większego stylu i elegancji. 

 

 

Ekologia we wnętrzach

Modne wnętrza mogą iść w parze z naturą. Ekologia to słowo, które coraz częściej staje się bardzo ważnym aspektem w życiu codziennym. Człowiek coraz częściej chcę żyć zgodnie z naturą i stara się wspomóc ją swoimi proekologicznymi zachowaniami. Jeśli technologia i materiały pozwalają nam na to, aby dzięki recyklingowi móc ponownie wykorzystać użyty przedmiot, to warto temu pomóc. Projektanci coraz częściej sięgają po materiały z powtórnych surowców, inspirując i zachęcając do tego, aby żyć zgodnie z naturą. Ponownie przetwarzanie jej zasobów jest elementem ratowania przyrody, a zarazem tworzeniem nowego niepowtarzalnego stylu. 

 

Odnawianie mebli to świetny pomysł, aby nadać mu drugie życie oraz wykonać projekt według indywidualnego pomysłu. Nawet stare i zniszczone wyposażenie wnętrz może zmienić całkowicie charakter po jego odświeżeniu. 

 

Miłość do natury może przekładać się na wystrój i charakter wnętrz. Przeczytaj jak przenieść to co piękne w otaczającym nas świecie do swoich wnętrz. 

 

Geometryczne kształty i wyraźne wzory

Wnętrza mieszkań w tym roku będą przepełnione również wzorami i różnego rodzaju fakturami. Obok naturalnych aranżacji domów, królują również pomieszczenia, którym nadaje się jeszcze większy charakter. W nawiązaniu do świata roślin i zwierząt, które są odzwierciedleniem otaczającego nas świata, górują duże obrazy oraz tapety ścienne z kolorowymi kwiatami, pejzażami oraz zbliżeniami makro. 

 

Geometryczne kształty mają swoje odzwierciedlenie w dekoracjach montowanych na ścianach oraz umieszczanych na meblach czy blisko okien. Obrazy, napisy czy też ramy są designerskie i proste w aranżacji. Wyraźne kontury i często prosta linia podkreśla pewność i inicjatywę. Można ją znaleźć również montując cegle na ścianie o nierównej fakturze, albo coraz częściej stosowane na ścianę drewno. 

 

ZobaczObraz na dibondzie - geometryczne zwierzęta - Jeleń - In

 

PODSUMOWANIE 

Jakie dekoracje na ścianę w takim razie wybrać? W wyborze formy panuje pełna dowolność. Obraz na ścianę, plakat na ścianę w ramie czy też mapy to tylko kilka przykładowych propozycji dekoracji, które możesz umieścić jako dekoracje do salonu i innych pomieszczeń w swoim domu. Jeśli chcesz podążać zgodnie z trendami wnętrzarskimi na rok 2021 dostosuj formę do opisanych w artykule elementów. Niech barwy natury, naturalne i ekologiczne materiały oraz geometryczne kształty królują w Twoich wnętrzach. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium