•   

     

  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Nowe trendy w dekoracji wnętrz
Nowe trendy w dekracji wnętrz

Podróże małe i duże nawet palcem po mapie w swoim domu. Designerskie kształty geometryczne oraz 3D są hitem aranżacji wnętrz i spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych osób. Dekoracje na ścianę nie muszą być proste i klasyczne. Pozwól, aby aranżacje salonu, przedpokoju, sypialni zachwyciły Ciebie i Twoich gości. 

 

Mapa świata na ścianę 

 

Często siedząc na kanapie czy przy jadalnianym stole w rodzinnym gronie, wspominane są podróże sprzed kilkunastu lat lub te, które miały miejsce całkiem niedawno. Ile jeszcze nieodkrytych miejsc przed nami! Ile pięknych zapierających dech w piersiach krajobrazów górskich czy to nadmorskich obserwowanych tylko na stronach czasopism, atlasów czy stron internetowych, a nawet pocztówkach na lodówce wysłanych od znajomych ze słonecznej Hiszpanii.

 

Wspólne podróżowanie zbliża i łączy, jednak wstępem do tego jest również podróżowanie palcem po mapie, bo to one stają się początkiem niezapomnianych podróży pełnych przygód! To dzięki mapom człowiek może rozeznać w jaką część kraju lub świata musi się udać, aby zobaczyć to czego oczekuje. Mapy na ścianę? Dlaczego nie!

 

Zazwyczaj kojarzone są z zarysu geograficznego w atlasach z lekcji geografii lub wieszanych rozkładanych na sztalugach płacht odwzorowanych powierzchni obszaru, aby pomóc dzieciom w nauce. Sam pomysł jest jak najbardziej trafny, lecz oferujemy coś bardziej wykwintnego, oryginalnego i designerskiego dla aranżacji wnętrz nie tylko do salonu!

 

Mapa świata na ścianę to wstęp do podróży nie ruszając się z domowego zacisza. 

 ZobaczMapa drewniana świata - Dąb

 

Dodatki do wnętrz nie tylko na półkę.

Salon to centrum dowodzenia całej rodziny. Zazwyczaj to właśnie tam wszyscy jej członkowie spotykają się na wspólnych posiłkach przy jadalnianym stole, wieczorami spędzają czas na seansach filmowych, a weekendami przeznaczają wolną chwilę na biesiadowanie z przyjaciółmi. Warto by zadbać o to pomieszczenie w sposób szczególny by codziennie cieszyło oko. Może tak postawić właśnie na mapy? Ich wybór jest ogromny, więc nie ma problemu z tym by projekt zadowolił nawet najbardziej wymagającego domownika. Od map drewnianych pokrytych specjalną zabezpieczającą farbą w naturalnych delikatnych barwach z dokładnymi zarysami państw, poprzez obrysy kontynentów w które subtelnie wkomponowane są postacie kobiet, aż po kształty umieszczane na tle spinające wszystkie elementy w całość tworząc oryginalny i niepowtarzalny obraz. 

 

Nie zapominajmy o innych ważnych pomieszczeniach jak m.in. sypialnia, pokój dziecka, przedpokój czy kuchnia. Taki projekt pokoju m.in. projekt łazienki czy kuchni, powinien być dokładnie przemyślany.

 

Nasze inspiracje na dekoracje ścienne

ZobaczMapa świata na Dibondzie - Dąb

 

Geometryczne kształty pomysłem na oryginalne i modne wykończenie wnętrz

 

Idąc krok w krok za dekoratorskimi trendami warto zatrzymać się na tych najbardziej pożądanych. Rok 2020 to czas powrotu do lat 70-tych, które obfitowały w odważne aranżacje i wzory oraz formy. To, że trendy zataczają koło, wiadomo nie od dzisiaj, dlatego inspirując się tamtym okresem zainspirujemy się nim już teraz, wprowadzając jego śmiałe elementy do swoich wnętrz. 

 

Geometryczne kształty są pomysłem na urządzenie wnętrza w sposób oryginalny nadając wyrazisty charakter, a zarazem dodając luksusu i designu. Nie ma zasad, które ograniczałyby Nas w kwestiach zastosowania tych elementów do aranżacji wnętrz, gdyż można umieścić je wszędzie. Odważnym, jednak oszałamiającym  posunięciem jest zastosowanie ich na większych powierzchniach jako tapety ściennej. Mniej odważni dekoratorzy swoich czterech kątów stawiają na wprowadzenie bardziej subtelnych, lecz ciągle wyrazistych elementów dekoracji. Geometrię warto wprowadzić tam gdzie będą one miały bazę kolorystyczną, tedy zostaną wyeksponowane w odpowiedni sposób.

 

Wzory wprowadzają trochę zamieszania w aranżację, gdyż ich nieregularne kształty pobudzają do abstrakcyjnego myślenia i wpływają na kreatywność. Takie dekoracje ścienne przyciągają za każdym razem wzrok obserwatora. Jednocześnie regularne kształty sprawiają, że zostaje wprowadzony ład i harmonia. Każdy wzór oddziałuje na Nasze doznania wizualne, ponieważ stożki i trójkąty nadają orientacyjny kierunek, a prostokąty powodują, że odbiorca czuje się stabilniej. Motyw koła to od zarania dziejów najbardziej rozpoznawalny element harmonii i całości. 

 

Nasze inspiracje na dekoracje ścienne

 

 ZobaczObraz na Dibondzie - geometryczne zwierzęta - Lew - In


Geometria 3D

 

Dekorując wnętrze trzeba skupić się na tym co chcemy osiągnąć wprowadzając poszczególne elementy na projekt pomieszczenia. Wzór ma przyciągać wzrok, ale nie rozpraszać odbiorcę swoim nadmiarem, dlatego mając to na uwadze postawmy na to, aby forma nie przewyższała nad jej treścią. Geometryczne zwierzęta i postacie to wyjątkowa alternatywa dla obrazów i plakatów zawieszanych na ścianach lub umieszczanych na regałach, które wraz z ich konkretnym zarysem wpisują się każdy styl aranżowanych pomieszczeń. Za inspirację mogą posłużyć nam zwierzęta, które wprowadzają do często surowych i pustych pomieszczenia trochę poczucia bliskości i związania z naturą. Kiedy umieścimy wizerunek lwa czy jelenia mamy od razu poczucie pewnej bogatości, a zarazem dostojności. 

 

Nasze inspiracje na dekoracje ścienne

 

ZobaczObraz na Dibondzie - geometryczne zwierzęta - Jeleń - Out

Spoglądając na dekoracje do dziecięcych pokojów rządzą się one trochę innymi prawami dekoratorskimi. Wybory uwzględniane w projekt pokoiku dziecięcego  kierowany jest wspaniałymi i ulubionymi bajkami najmłodszych domowników, czy też długimi baśniami lub bajkami przed snem. Dzięki nim wprowadzić można trochę powiewu świeżości i dzieciństwa. Poprzez umieszczenie na ścianach geometrycznych obrazów zwierząt z motywem przepięknych motyli, ulubionych przez małe dziewczynki jednorożców czy też słodkich i uroczych kotów w taki sposób,  zachowany jest design i styl, a zarazem dziecięcy charakter.

 

Nasze inspiracje na dekoracje ścienne

ZobaczObraz na Dibondzie - geometryczne zwierzęta - Motyl - In
Zobacz: Obraz na Dibondzie - geometryczne zwierzęta - Motyl - OutNie bójmy się łączyć wzorów

Mapy na ścianę czy też geometryczne kształty (m.in. geometryczne zwierzęta) są świetnym pomysłem oraz bazą na połączenie ich z innymi elementami dekoracyjnymi, tworząc spójną całość. Dekoracje ścienne stawiane na parapecie, kwadratowe lub geometryczne doniczki z zielenią, kupno lampy z wzorzystym kloszem, a obok niej umiejscowienie stosownego stołu z krzesłami o wyrazistych zarysach w sposób harmonijny łączy się wszystko w jedną całość. Niezależnie czy chcemy umieścić jeden dekor czy kilka, aranżacja pomieszczeń może wyglądać bardzo spójnie i harmonijnie. Ozdoby na ścianę o niestandardowych kształtach to idealny pomysł na Twoje wnętrza dodając przestrzeni wizualnej i wymiarowości!

 

Geometryczne dekorację ścienne oraz dekory nie tylko na półkę, mogą zachwycić każdego swoją prostotą i wyrazem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl